Velkommen!

iRingerike.no er lesernes Ringerikes Blad. Her kan du dele dine historier og bilder, fortelle om arrangement du skal delta på eller arrangerer selv, kommentere aktuelle saker fra ringblad.no og kikke på lesernes egne sider på Origo. Du kan selv opprette egne sider, eller såkalte soner, på iringerike.no der du kan dele bilder, innlegg og din egen kalender med våre lesere.-Se lesernes siste innlegg-Se lesernes bilder-Se hva som skjer og legg inn arrangement du skal på i vår kulturkalenderLurer du på noe, er du velkommen til å ta kontakt med vertene for iringerike.no:Mari, Audun og Christian.

ringblad.no anbefaler på iringerike.no

Russen blogger igjen



Russen i Ringerike og Hole er igjen i full gang med å blogge fra russeforberedelser og russefeiring.

LES RUSSENS BLOGGER HER

1924 medlemmer

Se alle

iRingerike.no er en sone på Origo.

Annonse

Aktive samtaler i vår region

Et innlegg av Marte N. B.
1
Et innlegg av Tomas L.
2
Et innlegg av Kjell O. H.
19
Et innlegg av Anders B.
1

Nyheter vi diskuterer i vår region

En artikkel av Ringerikes Blad
2
En artikkel av Ringerikes Blad
1
En artikkel av Ringerikes Blad
3
En artikkel av Ringerikes Blad
1

Nyeste saker fra Origo-soner i vår region

Alle som ønsker det kan opprette en sone på iRingerike.no. Her viser vi et utvalg av nye bidrag fra soner i vår region.

Exclamation_desat_24

Da graves partykjerra ut!

Påskekyllingen vår

Bilen har stått lagret i garasje, laget av russen selv, i hele vinter og har dermed holdt seg veldig bra! Nå nærmer russetida seg, og i den anledning tenkte vi å grave frem vidunderet vårt! Etter en hard ekspedisjon på 10*4*1, dvs 40 kubikkmeter, snø, kom vi frem til garasjeåpningen. Der fant vi ut at startbatteriet var utladet! Men vi er jo en gjeng sterke gutter, og med hjelp av Dag fikk vi dytta bilen ut av garasjen og ut på gårdsplassen. Vi prøvde å starte bilen ved hjelp av batteriet i Ulrich sin bil, men her snakker vi 540 ampers batteri asså, så det var lite håp i det. Derfor satte vi i laderen og lot den stå over natta, og trur dere ikke bilen starta glatt i dag!
De tre batteriene vi har til anlegget blir også ladet opp, så det tekniske regnes som klart snart, og vi er klare til å gå løs på det visuelle på bilen!

Exclamation_desat_24

Bergans shoot, del 2

Etter en lang dag og sein kveld var det på’n igjen neste morra. En bra frokost og så var det “Vikersund” skiltet som skulle te pers. Fant en spoot langs veien ved Kleiva som passa bra inn, med en del spaing og høgst rydding så var det game-on. Har ikke gjort så mye hand-drags før, men når det er shooting og man må gjørra noe fett så er det bare å teste ut og steeze noen moves. Etter 1 test run så fant jeg ut åssen det skulle gjørras og blitzen og avtrekk knappen te Breie gikk av I alle retninger. Så var det en kort lunsj mens Field Productions rulla inn I Vikersund. Hadde en kort pep-talk før jeg og Vegard dro opp I Vikersund Alpinsenter for å shoote på kickern som er bygd til I bånn av anlegget. Ole Jørgen Grøterud satt seg I tråkkemaskinen for å pimpe og clean’a opp område rundt så det ser fresht ut for fotografer og filmfolket. Asgeir Helgestad som er Bergans filmer tok turen for å lage reklame for TV2-været med “Vikersund dressen” og da er det jo fett å få gjort det I Vikersund når muligheten byr seg. Så det skal bli fett å se hva som lusker seg på tv-skjermen utti sein høsten!
Så etter 3 timer med bånn gass I bakken var det videre ned på kulturhuset der Field crewet hadde drivd å spadd klar en jibb I de siste 2 timene. Men når vi kom ned og når hoppet spadd klart fant vi ut av det ikke funka så vi måtte gå sluk øra derifra og bytte område over til Katfoss næringspark og på en ny type wallride-jibb. Noen nye timer med spaing før det var kjøring og flipp’ing vegg-til-vegg. Vi fikk noen bangers gjennom kvelden/natta og når klokka passerte 03.20 så var det godt å komma seg hjemmat. Så etter 2 lange døgn med bergans shoot/field shoot blei det bangers og baggen full av brukelig materiale.

Exclamation_desat_24

Slutt

Det er slutt,
sier hun.
Slutt!
Jeg orker ikke mer..

Exclamation_desat_24

Lenge leve musikk!

Musikk er som oksygen. Holder du deg uten for lenge visner du hen.

Exclamation_desat_24

Kampen mot familievold - voldsoffervern eller heksejakt?

Gjeldende regler i straffeloven som er myntet på å bekjempe familievold innebærer at (hovedsaklig) menn kan dømmes på grunnlag av anklager framsatt av tidligere partner i det øyemed å hevne vanskelige følelser – og med svakere krav til tekniske bevis enn det som gjelder i voldssaker ellers.

Exclamation_desat_24

Bilen går!

Anniken bak rattet

Etter en lang vinter hvor vår kjære russebil bare har stått stille, og det i mange, mange minusgrader, var vi ørlite spente da vi skulle starte russebilen vår i dag for første gang siden i høst. Men faren til Kine hjalp til, så etter litt lading av batteriene på forhånd startet den uten noen problemer. Jippi!

Exclamation_desat_24

En rett til rent vann!

Ubegrenset tilgang til rent vann er et gode vi nordmenn tar for gitt. Derfor trenger vi en påminnelse om at rent vann er en dyrebar ressurs, som Norge i større grad må bidra til en bedre fordeling av i verden.

Exclamation_desat_24

Bergans shoot, del 1

Etter at ting var fixa, spoot’sa var gjort klare og plan B var lang ifra lagt tok fotograf Vegard Breie sjansen og satt seg på toget ned fra Trondheim for å værra on-point for årets første Bergans Vikersund kolleksjon I Vikersund. Med en del snø shaping/forming/løfting og 2 spoots gjort unna I alle mulige retninger og vinkler.
Spot 1 var en downrail på Tyrifjord Hotel. Jeg hadde mista drop-inn rampa mi, så vi var nødt til å bygge opp en naturlig drop-in haug med snø så jeg fikk farta jeg trengte for å komme opp på railen og skli nedover. Det var ikke store railen, men Ganske episk nede ved den islagte fjorden og alltid litt sketchy når man ikke kan ramla av på den ene sia ut mot vannet hvis ikke redningsvesten er stramma godt tell.
Spot 2 var den same wallride’n vi gjorde med Field på fredagen. Men da var det kun filming, så nå var det turen tilbake for å shoote bilder. Bygge opp kickern som var litt nedsmelta og rivd etter forrige gang og litt snø I landinga så var det bare å banke te! 3 runs og shoot’n satt. Bånn gass!
Check it out!
I morra begynner vi på’n igjen med mere shooting I vikersund område, finni 2 nye spot’s og skal kjøre en session på kickern oppe I vikersund alpinsenter.

Annonse
Exclamation_desat_24

Aktivitetsturnering i håndball søndag 21. mars

J. 9 år og G . 9 år skal i helgen spille aktivitetsturnering søndag 21. mars.

Exclamation_desat_24

Maskoter på DHK-FOLLO kamp

J .9 år og G .9 og 10 år håndball skal onsdag 24. mars kl. 18.00 være maskoter på Drammen håndballklubb sin kamp mot Follo i Drammenshallen.

Exclamation_desat_24

Hønefoss SK- Moingen 1-3

Moingen vant 3- 1 i onsdagens treningskamp på Aka arena i Hønefoss.

Exclamation_desat_24

Lag YouTube-video - vinn iPhone

Nysgjerrig på læreryrket?

Exclamation_desat_24

Resultat skikarusell tirsdag 16. mars

Her er resultatlisten fra Telenor Skikarusell tirdag 16. mars. Denne gangen deltok det 52 barn.

Exclamation_desat_24

Sova er noe man kan gjørra te sommern!

Tenkte jeg bare skulle poste en liten update med ting for å ta igjen hva som har skjedd siden fredag natt da vi var ute å shoota med Field. Ikke så mye bilder, men siden det er gått I lite søvn og max gass var ikke bilder og slikt så sykt prioritert.
Regner med noen gromme bangers tell bloggen når fotograf Vegard Breie kommer nedover I morra for å shoote del 1 av min kolleksjon for Bergans, kalt: “Vikersund”

Exclamation_desat_24

DIF Årsmøte er avholdt.

Årmøte er avholdt og nytt styret i DIF er valgt. Styremedlemmer er Synnøve Thoresen Bolstad, Tomm Kristiansen og Helene Hartz. Kasserer Eystein Tangerud og regnskapsfører Gunn May Næss. Sekretær er Henning Hansen, nestleder Herman Tærud og styreleder er Martin G Lehmann. Varamedlemmer er Geir Klungsøyr og Sigmund Vesetrud. (Sistnevnte noe usikkert enda) AL Repersentanter for DIF er Henning Hansen og Martin G Lehmann, Ingar Kopland er AL vara. DIF’s Bingorepresentant er Arne Evjen. Det er fortsatt en ledig styremedlemsplass som ikke er besatt. Dersom noen ønsker plassen så ta kontakt med noen av oss i styret.

Kalender

Har du et arrangement du vil dele? Del det her!

Se hele kalenderen

Mest anbefalt denne uken

i morgen, 21. mars kl. 17:00 Mariakirken, Granavollen, Hadeland
Schola Sancti Petri -Hadeland Oratoriekor – fremfører under ledelse av Trond Kverno kirkespillet Jeremia i Mariakirken 21. mars. Vi får et innblikk i profeten Jeremias personlighet, og profetens forkynnelse settes inn i en politisk ramme som minner o… Les hele
Annonse

På kartet

Kampsaker

«Vi må få et samlokalisert sykehus på Gullaug. Det er et overgrep hvis psykiatriske pasienter med behov for innleggelse i sykehus flyttes ut av Buskerud!»

Ta standpunkt!
1 er positiv
0 er kritiske

«Det bør være flere utesteder med 18-årsgrense i Hønefoss»

Ta standpunkt!
3 er positive
2 er kritiske

«Et transittmottak bør åpnes på Hvalsmoen»

Vegar
Ta standpunkt!
5 er positive
4 er kritiske

Soner i vår region

Alle som ønsker det kan opprette en sone på Origo. Her viser vi et utvalg av soner. Opprett din egen sone

Soner fra iRingerike.no

Soner vi anbefaler

  • Nygift i Ringerikes Blad — Del ditt bryllupsbilde med Ringerikes Blads lesere
  • Ringerikes Blad Nyfødt — Last opp ditt nyfødtbilde med hilsen
  • ringeriksrussen.no — Nettsamfunn for russen i Ringerike og Hole
  • relax — relax er ungdomsmiljøet i Sentrumkirken Ringerike
  • Freezone — Freezone er en ungdomsklubb som holder til i Ringerike Kultursenter midt i Hønefoss sentrum
  • Kirken i Kultursenteret — “Kirken i Kultursenteret” er en bloggside i hovedsakelig for medlemmer og sympatisører av Sentrumkirken i…
  • General Hotell — - et hotell i hærklasse på Helgelandsmoen rett syd for Hønefoss

Aktive soner

Nye soner